Czcionka:

Gminny Ośrodek Kultury w Krasiczynie   dyrektor GOK Bogumiła Zwolińska

Działalność swoją wznowił 1 czerwca 1995 roku. Jest samorządową instytucją kultury.

Jego statutowym celem jest organizowanie i prowadzenie działalności kulturalnej w imieniu Gminy Krasiczyn.

Podstawowym źródłem finansowania działalności Gminnego Ośrodka Kultury jest dotacja, ustalana corocznie w budżecie Gminy.

Zadania placówki:

• upowszechnianie kultury,
  • edukacja kulturalna,
  • wychowywanie poprzez sztukę,
  • tworzenie warunków rozwoju dla amatorskiego ruchu artystycznego,
  • rozbudzanie i zaspokajanie potrzeb kulturalnych.

Cele placówki:

• integracja społeczności lokalnej,
  • inspirowanie do twórczych działań,
  • pielęgnowanie i popularyzowanie tradycji.

Gminny Ośrodek Kultury swoją działalnością obejmuje wszystkie sołectwa Gminy Krasiczyn.

Swoje cele i zadania statutowe GOK realizuje poprzez organizowanie i współorganizowanie imprez kulturalnych, okolicznościowych, sportowo-rekreacyjnych a także różnego rodzaju konkursów i przeglądów.

GOK współpracuje z organizacjami prowadzącymi działalność kulturalną, zespołami ludowymi,stowarzyszeniami, instytucjami, firmami oraz jednostkami organizacyjnymi Gminy Krasiczyn  i powiatu przemyskiego.

Prowadzimy zajęcia w następujących stałych formach pracy:

• grupa teatralna „Supełek” starsza
  • grupa teatralna „Supełek” młodsza
  • zespół wokalny „MMK i WWK”
  • zespół wokalny "Supełki"
  • grupa taneczna tańca współczesnego starsza
  • grupa taneczna tańca wspólczesnego młodsza
  • grupa recytatorska
  • grupa plastyczna

Grupę recytatorską i  grupy teatralne w żywym planie prowadzi od wielu lat dyrektor i instruktor teatralny GOK-u  p. Bogumiła Zwolińska.

Uczestnicy grup swoimi występami uświetniają wszystkie lokalne uroczystości,biorą udział w przeglądach i konkursach na szczeblu gminny,powiatu,rejonu i województwa,gdzie zdobywają liczne nagrody i wyróżnienia.

Grupa Plastyczna pracuje pod bacznym okiem instruktora p. Anny Wojciechowskiej, skupia dzieci i młodzież z Krasiczyna i okolicznych sołectw,które korzystając z różnych form plastycznych dekorują swymi pracami wnętrza Gminnego Ośrodka Kultury,biorą udział w konkursach plastycznych i wystawach.

Zajęcia plastyczne pozwalają rozwijać uzdolnienia i zainteresowania dzieci i młodzieży.

Zespoły wokane pracują pod kierunkiem instruktora muzyki p. Anny Jary skupiając utalentowaną wokalnie młodzież i dzieci ,które swym pięknym śpiewem uświetniają  lokalne uroczystości.

Uczestniczą również w wielu konkursach piosenki gdzie  zdobywają nagrody i wyróżnienia.

Grupy taneczne prowadzi instrktor tanca p.Agnieszka Kuryjanczyk